DDM Kamarád


Potapěčský kroužek 2015
 

Potapěčský kroužek 2015Sedmiletý potapěč Filip Soukup v kompletní výstroji pod vodou při nácviku vypadnutí druhého stupně plicní automatiky

Olympijský výbor České republiky rozdělil v letošním roce 170 milionů korun mezi sportovní svazy. Jedním z obdarovaných je také Svaz potápěčů ČR. Ten se rozhod, že částkou 800 000 Kč podpoří jednotlivé potápěčské kluby. Mimo to ještě zakoupí kompletní potápěčskou výstroj pro šestnáct vybraných klubů a zařízení, kde se cvičí v potápění děti. Mezi tato zařízeními byl vybrán i Dům dětí a mládeže Kamarád Třemošná, respektive jeho potápěčský kroužek. Děti ve věku od 5 do 15 let se zde učí potápět a proto jim SPČR propůjčil dvě kompletní potápěčské výstroje, specielně vyrobené firmou Sopras Sub v dětských velikostech. Nové dosud nepoužité výstroje, které se skládají z tlakových lahví na vzduch, dvoustupňové plicní automatiky, kompenzátoru vztlaku s inflátorem a třemi vypouštěcími ventily, vysokotlakými dýchacími hadicemi a přístroje pro kontrolu tlaku v lahvích, si potápěči DDM Kamarád Třemošná poprve vyzkoušeli na svém pravidelném tréningu v bazenu TJ Radbůza Plzeň v pátek 6. února.

zpět

 


© DDM Kamarád Třemošná, Tyršova 916, 330 11 Třemošná, tel. a fax: 377 953 651, info@ddmkamarad.cz design by ERB Production s.r.o.