DDM Kamarád

V sobotu 21. 5. 2011 Dům dětí a mládeže Kamarád Třemošná uspořádal první ročník mistrovství ČR v bowlingu v kategorii mladší a starší žáci. Vítězství v kategorii juniorů si odvezlo družstvo RABBITS z Prahy a v mladší kategorii to bylo družstvo ze ZŠ v Horní Bříze. Výkony dětí byly velmi vyrovnané, právě v kategorii mladších se o vítezství rozhodlo až v poslední chvilce a rozdíl byl pouze 8 kuželek. Cílem této soutěže je rozšířit tento sport mezi žáky základních škol po celé republice a navázat tak na tradici školní bowlingové ligy, kterou na Plzeňsku pořádá DDM Kamarád již 4 roky. Prvního ročníku sportovního klání se zúčastnily 3 kraje s pěti družstvy. Pořadatelé a hlavně děti byly spokojeni, všichni si odvezli medaile a drobné dárky a vítězná družstva poháry. Příští rok se budeme těšit na další účastníky i z ostatních krajů.